Kağıt Güllerden Tablo Yapalım

Artık başlık uygun mu bilemiyorum ama nasıl bir başlık atacağımı bilemedim bu çalışmama. Bu tabloyu yıllar önce yapmıştım. O zamanlar hayatımda blog diye bir şey olmadığı için ancak şimdi kısmet oldu resmini çekmek.
Bunun için gerekli malzemeler şöyle:
-İstediğiniz büyüklükde mantar tabaka
-Üzerini kaplamak için kumaş. Ben burada Bursa keteni tarzında ama daha ucuz bir kumaş kullandım.
-İstediğiniz renk minik kağıt güller (Yapma çiçek yapan yerlerde satılıyor. Ben bizim eve çok yakın olan Erenköy İlgi çiçekten almıştım.) Ben 7 tane kullandım ama daha büyük de yapabilirsiniz tabi.
-Kabuk tarçın
-Biraz sünger
-Makas
-Yapıştırıcı
-Kumaş yapıştırıcı
Yapılışı:
Kumaşınızı mantar tabakadan biraz daha büyük kesip fazla kısımlarını arkasına kıvırarak yapıştırın. Sonra kumaş kaplı panonuzun alt kısmına 3 parmak genişliğinde ve saksı şeklinde (yani alt kısmı dar üst kısmı biraz daha geniş) kesin ve panonuza kumaş yapıştırıcı ile yapıştırın.Üzerine süngerin boyutundan biraz daha büyük kestiğiniz kabuk tarçınları sıra ile yapıştırın. Bir adet kabuk tarçını daha uzun kesip onuda saksıyı ortalayıp (bu çiçeğimizin sapı olacak) uzunlamasına yapıştırın.  Kağıt gülleri sap olarak yapıştırdığımız kabuk tarçının ucundan başlayıp 6 tanesi daire ve bir tanesi de ortada olacak şekilde mantara saplayın. Saplarını arkada birbirleri ile kalınlık oluşturmayacak şekilde sıkıca bağlayın ve fazlalıkları kesin. Sonra doğru çerçeveciye. Panonuzu çerçeve yaptırdıktan sonra ister kullanın, ister el emeğinden hoşlanan arkadaşınıza hediye edin. Ben yaptıktan sonra bundan epey sipariş aldım ve yaptım.
Not: Eskiden yaptığım için yapım aşamalarını görüntüleyemedim ama anlaşılmayan bir şey varsa sorarsanız memnuniyetle cevaplarım.
Ayrıca resimleme  herzamanki gibi kötü oldu galiba...Ama umarım fikir veriyordur.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !